Tradičná thajská masáž

Tradičná thajská masáž

Thajská masáž je druh masáže v thajskom štýle.

(vrátane thajského bylinného balzamu na špecifické problémové partie)

Thajské tradičné masáže používajú suchú masáž bez oleja a pracujú s energetickými dráhami v ľudskom tele, tiež pomáhajú naťahovať všetky končatiny a boľavé svaly. Taktiež zlepšujú prekrvenie a hybnosť, ako aj uvoľňujú napätie a tým pomáhajú k väčšej pružnosti a ohybnosti.

Na masáž sa používajú rôzne časti tela, ako sú ruky, nohy, lakte, kolená a chodidlá. Pri tejto masáži sa zameriava na stláčanie, ohýbanie a ťahanie, ktoré je všeobecne známe ako „tradičná thajská masáž“. Tieto techniky sa využívajú v tradičnej terapeutickej thajskej medicíne pretože liečia rôzne príznaky.

Výhody klasickej thajskej masáže

  • Pomáha k lepšiemu prúdeniu krvi v tele, ktoré zabezpečuje okysličenie častí tela
  • Očistuje a odstraňuje prebytočný odpad v tele – detoxikuje
  • Zmierňuje príznaky bolesti napr. bolesti krku, chrbta, bedier, necitlivosť v dôsledku zlého prietoku krvi atď.

 

Tradičná thajská masáž je práca s telom, ktorá má korene v ajurvédskej medicíne a joge. Terapeut používa hlboký statický a rytmický tlak na riešenie širokej škály ochorení. Je to skvelá doplnková terapia k iným terapiám. Aby ste však zo svojej masáže vyťažili maximum, musíte absolvovať niekoľko sedení, aby ste videli skutočné výsledky. Tento článok predstavuje niekoľko informácií o výhodách tradičnej thajskej masáže.

Tradičná thajská masáž má množstvo výhod. Je vynikajúca pre športovcov, pretože udržuje telo pružné a zabraňuje zraneniam. Môže tiež zlepšiť flexibilitu a mobilitu hendikepovaných. Ukázalo sa, že tradičná thajská masáž je prospešná pre darcu aj príjemcu. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o výhodách tejto liečby. Akonáhle zažijete výhody thajskej masáže, budete chcieť navštíviť thajskú masérku, aby ste mohli začať.

Thajská masáž je hlboko relaxačné ošetrenie. Môže spôsobiť, že sa človek bude cítiť uvoľnenejšie a sviežejšie. Techniky používané terapeutom sú podobné ako v joge. Terapeut môže použiť svoje palce na lokalizáciu energetických línií a podľa toho použiť tlak. Je to skvelý spôsob, ako sa zbaviť akéhokoľvek nahromadeného napätia v tele. Táto technika môže tiež pomôcť darcovi cítiť sa uvoľnenejšie a energickejšie.

Počas thajskej masáže bude masérka pôsobiť na energetické kanály v tele. Výsledkom tejto masáže môže byť zníženie tenzných bolestí hlavy, migrén a chronických bolestí. Thajská masérka vám poskytne viac relaxačného zážitku a budete sa cítiť oveľa viac omladení. Je to skvelý spôsob, ako dobiť energiu po dlhom dni.

Thajská masáž vám zvýši rozsah pohybu a zbaví vás bolesti chrbta. Mnoho ľudí trpí bolesťami chrbta a zlým držaním tela. Zväčšením rozsahu pohybu vám thajská masáž môže pomôcť napraviť držanie tela. Účinok tradičnej thajskej masáže, ktorý znižuje stres, môže dokonca znížiť riziko srdcových chorôb. Ak trpíte chronickými bolesťami chrbta, thajská masérka vám pomôže cítiť sa lepšie.

Tradičná thajská masáž vo vás zanechá pocit uvoľnenia a rozmaznávania. Aj keď to môže byť veľmi bolestivé, zanechá vo vás pocit úplnej regenerácie. Typická masáž vo vás zanechá obnovený pocit energie a uvoľnenú myseľ.