Relaxačná masáž hlavy

Relaxačná masáž hlavy

Relaxačná masáž hlavy ktorá pomáha proti bolestiam hlavy, pri migréne a krku. 30 min masáž ramien, krku, hlavy a tváre.

Masáž hlavy a krku je skvelý spôsob, ako zastaviť stres a zbaviť sa každodenných problémov. Nižšie sú podrobne uvedené výhody masáže hlavy a krku.

Čo je to relaxačná masáž hlavy a krku?

Masáž hlavy a krku je vhodná pre všetky vekové kategórie. Verí sa, že zlepšuje stavy ako únava, chronické bolesti hlavy, nespavosť, bolesti krku, stres, depresia, úzkosť a posttraumatická stresová porucha. Bežné použitie je úľava od bolesti hlavy a liečba chronickej bolesti. Pohyb môže tiež stimulovať hormón oxytocín, ktorý v tele vytvára zdravé endorfíny. Masáž hlavy a krku je tlaková terapia, ktorá má mnoho zdravotných výhod. Masáž zlepšuje celkovú cirkuláciu a to výrazne pomáha pri bolestiach hlavy a migréne. Tlak pomáha podporovať a udržiavať normálny spôsob uvoľňovania toxínov cez váš lymfatický systém. Podporuje tiež tráviaci systém tým, že zlepšuje rozklad potravy. Masáž hlavy a krku môže poskytnúť úľavu od týchto problémov, ako aj problémov so spánkom, ako je nespavosť, syndróm nepokojných nôh, fibromyalgia, syndróm chronickej únavy a dokonca aj depresia.

Druhy masáží hlavy a krku

Masáž hlavy a krku je špecifický typ masáže prispôsobený vašej hlave a krku. Existuje mnoho druhov tohto typu masáže, vrátane hlboko uvoľňujúcej švédskej masáže, výživného ošetrenia vlasovej pokožky, stimulujúcej thajskej masáže, liečebného kranio-cervikálneho ošetrenia a mnohých ďalších! Existuje mnoho rôznych typov masáží hlavy a krku, ktoré sú určené na boj proti stresu, zmiernenie emočného nepohodlia alebo bolesti. Jeden typ masáže hlavy a krku vyžaduje, aby terapeut použil svoje ruky a palce na veľkom svale umiestnenom na oboch stranách chrbtice, ktorý sa nazýva trapézový sval. Iné typy masáží hlavy a krku využívajú rôzne body umiestnené na hlave alebo krku ako ohnisko tlaku alebo sa na túto časť tela používa dokonca Shiatsu.

Vplyv na úroveň stresu

Masáž hlavy a krku môže byť prospešnejšia ako masáž hlbokých tkanív, pretože sa zameriava na tieto oblasti, ktoré sú zodpovedné za fungovanie nervového systému. Krk je miestom kontaktu s viacerými receptormi bolesti, takže táto masáž môže mať väčší vplyv na úroveň stresu. Uskutočnilo sa veľa výskumov o vplyve úrovne stresu a existuje konsenzus, že môže mať veľmi negatívny vplyv na naše fyzické a duševné zdravie. Môže to mať za následok vysoký krvný tlak, nespavosť, srdcové choroby, problémy na pracovisku a mnoho ďalších rôznych príznakov. Jedným zo spôsobov, ako čeliť týmto negatívnym účinkom, je masáž.

Ako často by som mal mať masáž hlavy a krku?

Jednotlivci majú často masáž hlavy a krku každý týždeň alebo raz za mesiac, v závislosti od ich potrieb. Táto frekvencia sa môže meniť od troch mesiacov do šiestich návštev ročne. Počet potrebných sedení závisí od závažnosti a stupňa poranenia a tiež od iných faktorov, ako je vek a aktivita pacienta. Výskum ukázal, že ľudia, ktorí si ročne doprajú aspoň tri až štyri masáže hlavy a krku, trpia menej bolesťami hlavy, krku a chronickou bolesťou. Masáž hlavy a krku bojuje proti stresu, znižuje riziko vzniku krvných zrazenín a podporuje hojenie a úľavu od bolesti. Porozprávajte sa so svojím terapeutom o nájdení rozvrhu, ktorý vám najlepšie vyhovuje.

Výhody

Masáže hlavy a krku prispievajú k relaxácii. Pohyby rúk terapeuta zvyšujú krvný obeh, čo znižuje bolesť a vytvára pocit tepla v celom tele. Klienti často hovoria, že pri masáži cítia uvoľnenie napätia z krku a ramien. Masáž hlavy a šije pomáha prinavrátiť človeku fyzickú pohodu a zároveň uvoľňuje psychické napätie. Ľudia, ktorí pociťujú bolesť krku, migrénové bolesti hlavy, napätie alebo nespavosť, môžu po masáži hlavy a krku pocítiť úľavu. Poskytuje úľavu aj ľuďom s astmou. Niektorí ľudia zistili, že zmierňuje únavu a stres, zlepšuje krvný obeh.