Masáž chodidiel

Masáž chodidiel

(obsahuje kúpeľ nôh, ramien, šije a hlavy)
Masáž chodidiel je založená na princípe, pri ktorom sa stimulujú reflexné body na nohách a rukách a pomocou ktorých môžeme ovplyvňovať cez reflexné dráhy vnútorné orgány. Reflexná masáž chodidiel pomáha uzdravovať a uvoľňovať celé telo.

5 spôsobov, ako môže thajská masáž chodidiel zlepšiť vaše zdravie

Chceli ste niekedy vymeniť svoju cvičebnú rutinu za malú masáž chodidiel? Čítajte ďalej a dozviete sa 5 výhod thajskej masáže chodidiel a ako môže zlepšiť vaše zdravie. Chodidlá sú prekvapivo zložité, obsahujú veľa štruktúr, ktoré zodpovedajú iným orgánom v ľudskom tele. Tieto štruktúry zahŕňajú črevá, maternicu a chrbtové svaly. Na chodidlách sa nachádza aj hlavný nervový bod, ktorý leží blízko páru veľkých nervov, ktoré riadia srdcovú frekvenciu a dýchanie. Praktizujúci thajskej masáže chodidiel používajú rytmické činnosti na stimuláciu týchto oblastí, ako aj energetické víry na chodidlách.

Prečo je thajská masáž chodidiel prospešná?

Thajské masáže chodidiel sú terapiou odbúravajúcou stres. Táto forma masážnej terapie sa v Thajsku praktizuje už stovky rokov a vychádza zo starých liečebných tradícií z Indie, Číny a Tibetu. Počas thajskej masáže chodidiel budete masírovaní rôznymi krúživými pohybmi na konkrétne body na chodidlách, ktoré pomáhajú zlepšiť krvný obeh. Po úvodných 20-30 minútach strávených na chodidlách praktizujúci používajú jemný tlakový strečing na rozmaznávanie vašich unavených svalov. V závislosti od miestnej tradície si tiež môžete dať na chodidlá aplikovať thajské tradičné prostriedky a potom ich jemne umyť teplou bylinkovou vodou. Stimuluje akupresúrne body, uvoľňuje stuhnuté končatiny a zlepšuje krvný obeh.

Ako thajská masáž chodidiel zlepšuje vaše zdravie?

Thajská masáž chodidiel pomáha vášmu obehu a uvoľňuje toxíny z okolia kĺbov. Ošetrenie môže zvýšiť prietok krvi v nohách až o 50%. Znižuje tiež bolesť prstov na nohách, pätách, členkov a môže dokonca zmierniť stuhnutosť spôsobenú artritídou. Thajská masáž chodidiel, známa aj ako reflexná masáž, je uzemňujúca masáž tlakových bodov medzi nohami. Tieto tlakové body sa nachádzajú na spodnej časti chodidiel, ktorá sú spojené so všetkými hlavnými časťami tela. Terapeut vám pomocou palcov a prstov bude stláčať vaše chodidlá pomocou určitých techník, ktoré môžu uvoľniť napätie vo svaloch alebo orgánoch, ktoré boli oslabené zlým držaním tela. Thajská masáž chodidiel prebieha na futonovej podložke s množstvom vankúšov na podporu krku a ramien.

Výhody reflexnej metódy pre thajskú masážnu terapiu

Metóda reflexnej terapie sa vykonáva pomocou vyškoleného odborníka, ktorý jemne vyvíja tlak palcom a prstami na konkrétne oblasti chodidiel. Liečba môže zmierniť bolesti hlavy, zápal šliach, poruchy trávenia, zápchu a problémy so spánkom. Jednou z najpopulárnejších terapií je reflexná terapia nespavosti, pri ktorej sa aplikuje technika na stimuláciu tlakových bodov v oblasti chodidiel, ktorá ovplyvňuje nervové zakončenia v chrbtici a podporuje relaxáciu. Reflexná terapia je jedným z prístupov k thajskej masáži chodidiel, ktorá funguje tlakom na určité reflexné body na chodidlách. Predpokladá sa, že body sú spojené s každou oblasťou tela prostredníctvom nervových zakončení. Táto liečba môže poskytnúť úľavu pri chronickej bolesti, bolestiach hlavy, závratoch, stiahnutých svaloch a celkovom uvoľnení.

Aké typy stavov môžu pomôcť pri thajskej masáži?

Masáže, ako je thajská masáž, môžu pomôcť pri všetkých druhoch stavov. Je dokázané, že masážna terapia zmierňuje chronickú bolesť, uvoľňuje napäté svaly, zvyšuje náladu a podporuje relaxáciu. Môže byť tiež užitočný počas liečby rakoviny, ako je chemoterapia na zmiernenie bolesti / nevoľnosti. Thajská masáž chodidiel nie je výnimkou z týchto výhod. Thajská masáž môže pomôcť zmierniť mnohé stavy vrátane svalového napätia, problémov s chrbticou, chronickej bolesti, tenznej bolesti hlavy, artritídy rúk a nôh, tráviacich porúch, depresie a úzkosti, astmy, diabetes mellitus 1. alebo 2. typu.

Posilnenie dolnej časti tela pomocou thajskej masáže

Chodidlá sú bohaté na nervové zakončenia, ktoré sú priamo spojené s miechou. Na chodidlách je tiež veľa tlakových bodov, kde sa meridiány pretínajú s chodidlom. Masáž týchto bodov uvoľňuje endorfíny, ktoré pomáhajú znižovať hladinu stresu.