Aromaterapeutická olejová masáž

Aromaterapeutická olejová masáž

Aromaterapeutická olejová masáž alebo masáž aromatickým olejom je masáž éterickými olejmi, ktoré sú zložené z rôznych rastlín a bylín.

Tieto integrované masážne techniky kombinujú čuchový zmysel s liečivým účinkom dotyku a rytmu ľahkej masáže. Aromatická olejová masáž udržuje telo v rovnováhe a má omladzujúce účinky.

Tieto zložky sú prospešné pre vaše telo a zdravie. Pri tejto masáži sa zameriava na relaxáciu. Pomocou oleja a jemnými pohybmi po tele sa znižujte únava a stuhnutosť svalov. Tento druh masáže je veľmi obľúbený hlavne u žien. Použitý olej taktiež zvlhčuje pokožku čím ju vyživuje.

Výhodou aromaterapeutickej masáže je úplná relaxácia tela a znižovanie stresu. Vôňa oleja pomáha upraviť nervový systém a náladu človeka tak, aby sa cítil pohodlne a pokojne. Olej robí pokožku plnou a jasnou. Niektoré oleje môžu zabíjať baktérie a niektoré pomáhajú vyriešiť kožné alergie. Pevné napnutie pokožky je jeden z ďalších znakov aromaterapeutickej olejovej masáže.

Jedným z najobľúbenejších aromaterapeutických olejov na masáž je pelargónia. Tento esenciálny olej pochádza z kvetu, ktorý vás počas masáže dokáže preniesť do sviežej záhrady. Esenciálny olej z pelargónie má liečivé vlastnosti a bežne sa používa v tradičnej medicíne. Zlepšuje náladu, stimuluje nervový systém a je adstringentný. Je obzvlášť účinný pri zmierňovaní symptómov spojených s menopauzou.

Niektoré éterické oleje môžu u niektorých ľudí spôsobiť alergické reakcie. Ak si nie ste istý, či je použitie konkrétneho oleja pre vás bezpečné, je najlepšie sa pred ošetrením opýtať svojej masérky.

Esenciálne oleje môžu zmierniť bolesť zvýšením krvného obehu a dodaním kyslíka do tkanív. Pri aplikácii na pokožku uvoľňuje endorfíny, ktoré zmierňujú bolesť. Výsledkom je pohodlnejší zážitok. Aromaterapeutická olejová masáž je účinná pri znižovaní chronických a športových zranení. Zmierňuje tiež bolesti hlavy, migrény a bolesti chrbta a krku. Jej upokojujúce vône vám pomôžu cítiť sa lepšie.

Mali by ste tiež zvážiť výhody esenciálnych olejov pri masáži. Mäta vám môže dodať energiu a zlepšiť fyzický výkon, zatiaľ čo eukalyptus vám pomôže prečistiť dutiny. Rozmarínový olej pomáha otvárať dýchací systém a umožňuje lepšie prúdenie kyslíka. Dobrý prietok kyslíka zlepšuje duševnú jasnosť a eukalyptus môže zmierniť bolesti hlavy. Môže pomôcť pri alergiách a nevoľnosti. Mali by ste tiež vedieť, že eukalyptové a mätové esenciálne oleje môžu zmierniť rôzne stavy.

Bergamot je aromatický citrusový olej s korenistou, citrónovou vôňou. Je to rovnaký kvet ako ten, ktorý dodáva čaju Earl Grey jeho chuť. Plody sú podobné pomaranču, ale sú zelenšie a majú antiseptické vlastnosti. Vôňa bergamotu môže byť pre telo povznášajúca a upokojujúca.